čtvrtek 21. března 2013

Pozdrav pro Petru..:-)


Jen se Petro  usmívám a přemýšlím, jestli by se třeba nedala trochu "Samotářsky" vyhlásit akce : Nafoť svoji babičku..! :-) (Oproti poněkud úpadkové : "Nahrej svoji matku!", by to určitě byla jiná úroveň:-) ). Toto je ubrus mé babíčky Aurelie.


Vzhledem k tomu, že se mi podařilo včera při všívání zipu na obal kruhového polštáře ( ty inspirace!..) na tento najet jehlou a stroj si prostě "zrušit" ( jak řekl pan opravář) a vzhledem k tomu, že se podařilo našemu Fidelovi (kocour), ač je "castro", při jakémsi jarním zběsilém výbuchu jarních emocí, skočit mi na polici plnou natočených věcí a celou, prostě celou ji shodit ( rozbilo se úplně vše),zavelela jsem si dosti rozmrzele DOST.Asi je to znamení, že prostě ty ruce nemám zbytněle zaměstnávat ( jsem zvědavá, co na to řekne rodina :-) ) a  zaměstnat hlavu.  Doputovala kniha zapůjčená kamarádkou.

A tak se děje to, že zase chodím s " mázdrou" přes oči a čtu kde se dá  ( To znáte,že? Když se té literatuře nedá uniknout..) Kniha, jako stvořená pro následující období.  Kolem nás ty "Jobovky" lítají, tak nezbývá než děkovat, že u nás je relativní klid. A zůstat chvíli stát. A taky , na tom severu to mají, co spisovatel, to laťka vysoká převysoká.


4 komentáře:

 1. Díky za pozdrav, Moniko :-) Moc pěkně to uměla babička Aurelie :-)
  Nejmilejší sestřenice mé babičky byla taky Aurelia, říkali jsme jí Relly a zemřela předloni. To jsou věci...

  OdpovědětVymazat
 2. No, ony to uměly asi všechny stejně hezky :-). A babičce se říkalo Relko nebo Reluško, asi se to jméno celkem dávalo :-). Tonda měl být v ženské variantě také Aurelie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že máte rádi jména na A: Agáta, Antonín, Aurelie :-)

   Vymazat
  2. No, ono je to spíše náhoda. Aurelie po babičce, to je jasné, Antonín je po našem panu faráři :-), neb jsem měla s těhotenstvím veliké problémy a on za nás " házel" růženec každý den a tak jsme mu řekli, že když si ho vymodlil, tak bude mít jméno po něm :-). A Agi je zcela prozaicky po A. Christie ( mě se líbilo, že byla taková žena bojovná a sveřepá..:-) ). Jinak máme doma Dominika a Kryštofa.

   Vymazat