středa 16. ledna 2013

Sběrači....... ( a lovci :-) )

Jsem sběrač. Když pominu pravidelně se opakující roční periodu, kdy se snažím sebrat a nějakým způsobem uchovat vše co roste, kvete nebo nějakým způsobem plodí,sbírám i věci jiné. Pro plnohodnotné " sběračství " nejsem ovšem dobře mentálně vybavena. Mám totiž pořád blok a při spatření zajímavého  kousku u kontejneru kolikrát neseberu odvahu jít jej hned odnést. Nechávám to na později,že jako pod rouškou tmy... A pak lituji, protože to již učinil někdo jiný.
 Ne tak moje přítelkyně.

Napadl sníh a tak byly ze sklepa vyneseny na světlo.Sáně. Když byl náš nejstarší syn malý ( je to už  téměř dobrých devatenáct let..), kamarádka k nám přikvačila na návštěvu s nimi v ruce se slovy : " Ty jsem tam přece nemohla nechat.." Myšleno u kontejneru. Přežily několikeré rozlámání se, vyztuženy postupně na několika místech, slouží dál. ( Takže Jindři ,díky :-) )


A jinak :

Před chvílí dopečený chleba..


Včera dodělaná Toníkova BUBU deka již " při práci"...


 A něco nového, rozdělaného. Opět inspirace podle  francouzského háčku.


2 komentáře:

  1. Ahoj. Děkuji moc za novoročenku i za návod. No, koukám jak puk, musím mrknout, jak to má vypadat hotové. Chleba je úžasný, BUBU je úžasná, a vůbec všechno, samozřejmě i to krásné povídáni. Díky. Jana

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jani, ono to složitě jen vypadá, jak to nakoukáš, tak to půjde ( když, tak ti to ukážu :-) )

      Vymazat